challenger de wolf eeklo
LMC motorhomes
campersite Turkije met de mobilhome

Turkije Deel 1
Capadocia en Istanbul
Turkije Deel 2
Onderweg
Turkije Deel 3
De kust en Efese
Pilote rijmaran brugge
campersite belgie

campersite HOME

Nieuw forum
Boekentip
Milieu
Motortrailers
Sitemap
Trekkracht
Verdelers België

Links naar motorhome websites

100 Merken
80 Merken USA
Constructeurs
Homepages
Homepages NL
Magazines
Motorhomeclubs
ShoppingTour
Verkeer
Verzekeringen
Weer-klimaat
Tijd en weer in...

motorhome Staanplaatsen

Reisverhalen campertrips

Motorhomes Techniek

Motorhomes te koop particulier

Motorhomes tips

Verhuur Particulier

Motorhome toerisme

YouTube filmpjes


disclaimer campersite


Turkije De kust en Kusadasi

reisverhalen Kusadasi 1
reisverhalen Turkije cusadasi 2
Ook de recente geschiedenis van Turkije is op zijn minst opzienbarend.
Na de val van het Osmaanse Rijk kwam de macht in handen van een jonge militair,
maar tegelijk een man met een verreikende visie : Mustafa Kemal.
Hij hielp het land door de Eerste Wereldoorlog heen en bevrijdde Turkije van alle buitenlandse heersers.

Op 29 oktober 1923 stichtte Mustafa Kemal Atatürk de Turkse Republiek.
Hij bracht vrede en stabiliteit, die leidden tot een enorme economische groei en een verregaande modernisering.
Door de eeuwen heen heeft Turkije zijn succes steeds weten te handhaven onder het motto
"Vrede bij ons, vrede in de wereld".

reisverhalen Turkije Kusadasi 01
reisverhalen Turkije Kusadasi 02



reisverhalen Turkije 3 reisverhalen Turkije 4

Kusadazi 05

reisverhalen Turkije 06

Tourism Turkey

Reisadvies Turkije

Reisdocumenten
voor Belgen

Ambassade van Belgie

Meteo Turkije

lets go istanbul turkije
Lets Go Istanbul  klik


Efese

reisverhalen Turkije Efeze 1 reisverhalen Turkije Efeze 2

De oude stad Efes (Ephesos, Efese, Efeze) is een van de meest indrukwekkende bezienswaardigheden van Turkije. In de grote stad in het zuidwesten van Turkije, veroorzaakte de apostel Paulus ongeregeldheden toen hij tot de burgers preekte, hier ook schreef de Heilige Johannes zijn evangelie, terwijl hij een beschermend oogje hield op de Maagd Maria die hier na de dood van Christus in de buurt leefde en stierf. Op de mediterrane kust ligt de geboorteplaats van Sint-Nicolaas, onze fameuze goedheiligman.

Overal in dit moslimland vinden we resten terug van de eerste dagen van het christendom.

reisverslagen Turkije Efeze 3
reisverslagen Turkije Efeze 4





Ephesus / Turkey


Efes Turkije klik



Temperatuur in Turkije
Streek jan feb mrt apr mei juni juli aug sep okt nov dec
Ankara 1 1 5 12 17 20 24 24 19 13 8 3
Antalya 11 12 13 17 21 25 29 29 25 21 16 12
Istanboel 6 6 7 12 17 21 24 24 20 16 12 8
Izmir 9 10 12 16 21 25 28 28 24 19 15 11
Trabson 8 8 9 12 16 20 23 24 20 17 15 11
Temperatuur Zeewater

jan feb mrt apr mei juni juli aug sep okt nov dec
Antalya 18 17 17 19 21 25 26 29 28 25 22 19
Istanboel 9 7 8 11 16 20 23 24 21 17 14 11
Izmir 16 15 15 16 20 24 26 26 25 21 17 16
Trabson 11 9 9 10 14 20 24 25 24 20 16 13

Vroeger was Efese een havenstad, maar tegenwoordig ligt Efeze door verzanding meer dan 5 km van de zee.
De opgravingen en restauratiewerkzaamheden in Efeze gaan nog steeds door. Het is een van de grootste archeologische vindplaatsen ter wereld en zeker een van de meest complete. Zelfs mensen die niets van archeologie afweten, zullen hier verbaasd staan.
Er zijn vier verschillende plaatsen om te bezoeken. De stad zelf, het Huis van de Maagd Maria, de Grot van de Zeven Slapers en de plek van de Tempel van Artemis.
Als u weinig tijd hebt, beperk u dan tot de stad. Vanaf de weg van Selçuk naar Kusadasi loopt een weg links naar de opgravingen. Als u deze weg te voet gaat in plaats van door te rijden naar de parkeerplaats en de eigenlijke ingang, passeert u links de ruïnes van het grote Gymnasium van Vedius en het Stadion daar vlak bij. Het gymnasium dat in het jaar 150 gebouwd werd, was ooit uitgerust met eigen baden en latrines. U kunt de bewijzen daarvan nog zien. Het stadion verkeert in zeer slechte staat omdat zeer veel materiaal ervan is gebruikt voor de bouw van de burcht van Selçuk.



motorhome reisverhaal Turkijë
Vrouwelijke macho´s bij de Zwarte Zee

Turken mogen dan de naam hebben ´macho´ te zijn, het waren de vrouwen die in Anatolia hun mannetje stonden, volgens de Griekse mythologie. Zij waren afstammelingen van de oorlogsgod Ares en de naiade Harmonia. Voor hun oorsprong wordt in de mythologie verwezen naar de Kaukasus, bij de oevers van de Thermodon in de Pontusbergen.
De dametjes stichtten de stad Themiscyra bij het huidige Terme langs de kusten van de Zwarte Zee.
Hun naam : de Amazonen.
Voor hun oorsprong, hun afstamming, wordt soms verwezen naar de Scythen : handige boogschutters en ruiters.
Om de voortplanting te waarborgen hadden zij tijdens korte perioden een jaarlijks contact met de mannen van Gargarea. Die mochten mannelijke borelingen behouden als die niet vooraf werden vermoord, wat volgens bepaalde versies meestal het geval was. Andere mythologische versies willen dat die mannelijke afstammelingen tot de slavenarbeid werden gedwongen en zij ook ten dele werden verminkt.
De Amazonen bezaten twee koninginnen. Eén leidde de ´binnenlandse zaken´, de andere de oorlogsvoering. Zij zouden het eerste ruitervolk geweest zijn en Artemis, godin van de jacht, was voor hen de belangrijkste. Het frivole Efese zou volgens bepaalde bronnen gesticht zijn door Ephesia, een Amazone. Vele legenden overleefden de geschiedenis, maar ook de geschiedschrijver Herodotos beweert hen te hebben ontmoet.
Grieken die zich nadien bij de Thermodon vestigden, lieten verstaan dat ze geen Amazonen ontmoetten. Ze zouden verhuisd zijn. Er zijn inderdaad aanwijzingen en sporen die naar Libië verwijzen, in Afrika. Vermoedens werden zelfs geopperd dat de Amazonen de eerste Berberleidsters waren. Een feit is dat ook Libië in zijn geschiedenis bevolkt werd door inwijkelingen uit Klein-Azië.
Legendarische Amazonen zijn Aella, Antiope, Hippo, Hippolyta, Lysippe, Marpesia, Omphale, Otrere, Pantariste, Thalestris en Penthesilea. Penthesilea zou in Troje hebben gevochten en Thalestris wou een kind van... Alexander de Grote. www.myrine.at/Amazons/
(Deze passage uit Volkeren in Turkije, de link werkt niet meer.)




reisverhaal deel 1 Turkije Capadocië en Istanbul
Turkije reisverhaal deel 2 Onderweg in Turkije


logo vandaag.be
25 november 2010, 13:06 Een hospitaal uit het Turkse Antalya heeft de familie van een Belg die meer dan een jaar geleden in het land omkwam voor de rechtbank gedaagd. Volgens het hospitaal moeten de nabestaanden maar liefst 39.162 euro ophoesten. De feiten dateren van augustus 2009. Toen besloot de 39-jarige Abderrahim Ahmiri om tijdens een vakantie in Antalya aan parasailing te doen. Terwijl de man in de lucht hing, kantelde hij echter plots ondersteboven. Hierdoor gleed hij uit zijn harnas en belandde 50 meter lager in het water. De man werd onmiddellijk naar een ziekenhuis gebracht, maar overleed er 6 dagen later. "Daarna begonnen de problemen", vertelt Fatiha, de vriendin van Ahmiri, aan de krant La Dernière Heure. Volgens haar werd ze in het ziekenhuis gechanteerd om een formulier te ondertekenen. Daar stond in dat ze het volledige bedrag zou betalen. Als ze dat niet deed, dan zou het lichaam van haar vriend niet worden vrijgegeven. De Christelijke Mutualiteit heeft intussen al een deel van de totale ziekenhuisfactuur, die 47.446 euro bedraagt, op zich genomen. Het resterende bedrag moet de familie echter zelf ophoesten. In december komt de zaak voor de rechtbank. In Turkije zijn privéklinieken verschrikkelijk duur. "Een factuur van 25.000 euro, zonder operatie, is geen uitzondering", klinkt het bij Neckermann. bron


carthago motorhome
campersite belgie Duitsland info
Aankooptips 1
Accu laden
Beneden Rijn
Constructeurs
Duitsland info
Diepenbeek P
Herstellers MH
Led verlichting
LPG flessen of tank
Moppen
Rijbewijs Wegcode
Opzetcampers
MH Ongeval
Paardenvervoer
Parking Bilzen
Tijdschriften
Verkeersbelasting
Verkeer
Verzekeringen
YouTube 1  |  2
top        HOME campersite


campertrips reisverhalen motorhomes
meer reisverhalen

België

Ardennen
Truckshow Battice
Motorcross Wingene
Onze eerste reis
WE Gent Bakkertje

Canada

Canada

bel cardstop bij verlies van uw bankkaart

campertrips

Alle reisverhalen

Duitsland

Alpenstrasse Alpenstrasse
Hemelvaarttreffen
Concorde 2011

Beieren
Duitslandtour 1
Duitslandtour 2
Duitslandtour 3
Moezel Edith Gerald
Hamburg Stropke
Romantische Strasse
Frankenland 2006
Trip langs 4 rivieren
Caravansalon Dusseldorf

Caravansalon
   Düsseldorf 
  2001   2002
  2003   2004
  2005   2006
  2007   2008
  2009   2010
  2011           

Engeland

Engeland Demey
Devon Cornwall Devon en Cornwall
Zuid Engeland

Frankrijk

30 dagen Frankrijk
Bretagne Frankrijk
Middelandse zee
Frankrijktoer Stropke
Normandie Stropke
Invasiestranden
Weekje Elzassen
Jura Filip en Ria
Cote fleurie 2008
Tour de France
3 weken Frankrijk
Citytrip Amiens
Ardeche 2008
Gorges du tarn
Griekenland

door Griekenland
Poleponnessos Chris

Italië

Toscane Filip Rots
Toscane Raymond
Dolomieten Filip
Venetië
Mondo Natura
Sicilië Gon Louis
Sicilia Karel Frieda
Sicilië 2006

Kroatië

Kroatië Chiel de Graaf

Marokko

Marokko Margot
Marokko Chiel d/Graaf
Marokko 2009
Nederland

Truckshow VMV

Noorwegen

Cruise lysefjord
Kostprijs Noorwegen
Lofoten 2009
Noordkaap Dejonghe
Zuid Noorwegen

Oostenrijk

Fieberbrunn

Portugal

Portugal Foli

Slovenië

Slovenië Tilano
Slovenie Kroatie
Spanje

Benidorm
Platje d'Aro Modest
Spanje Portugal
Pyreneeën
Winter Spanje Margot
Andalousië Willy

Turkije

Turkije over land
Turkije 3 Willys
Turkije Willys deel 2
Turkije Willys deel 3

USA

American Dream
USA Evelyn and Steve

top         campersite informatie en tips voor de motorhome